Čo to je akné, aké sú dôvody vzniku ?

Podľa Wikipédie citujem „Akné vzniká v dôsledku uzatvorenia vývodov mazových žliaz, čo následne vedie k ich zápalu. Stagnácia sekrétu mazových žliaz má za následok ich poškodenie a vznik hlbokého zápalu, ktorého výsledkom je jazvenie.”  Na základe tejto definície je zrejmé, že ide o upchaté póry na pokožke. Vzniká to hlavne u mladých ľudí v puberte, nie je to však  pravidlom. Akné sa vyskytuje aj u ľudí v staršom veku.

Akné vzniká najčastejšie z dôvodu hormonálnych zmien  v období dospievania akšak môže za to aj genetika.. Akné  postihuje rovnako ženy aj mužov v každom veku. U žien zohráva rolu aj tehotenstvo,  nesprávne používaniekozmetických prípravkov a liekov.. V prvom rade je pri  odstraňovaní akné dodržiavanie  zásad hygieny – častejšie umývanie rúk, čistenie pleti a používanie nekomedogénnej kozmetiky ( póry neupchávajúcej).

Pokiaľ je pleť vážnejšie postihnutá akné, riešte to s kozmetičkou alebo dermatológom.. Akné sa dá však zvládnuť aj s kozmetikou, akú použiť?

Samozrejme najlepšia a najúčinnejšia kozmetika na problematickú a mastnú pleť s vyrážkami je vyrobená na prírodnej báze, bez parabénov. Pri výbere správneho kozmetického produktu jednajte vždy obozretne s určitým prehľadom, aby ste váš stav ešte nezhoršili. Môžete si zakúpiť kvalitnú kozmetiku s obsahom ektoínu zn.Larens. Pleť najskôr dobre vyčistite organickou čistiacou emulziou Dermo Wash  použite sérum z koloidným striebrom a protizápalovými účinkami Serum Hair, Face and Body a na záver hydratačný krém.

Ak obľubujete esenciálne oleje primiešajte si do nosného oleja ( jojobový, arganový ) esenciálny olej z levandule a čajovníka.