Vrásky na krku nie sú novým objavom. Veľmi veľa sa už napísalo  o vráskach v rôznych podobách, ale väčšinou sa to týkalo tému o ženskej kráse, nežiadané účinky na pleť, postupu ako im predísť alebo  ako ich odstrániť. Nezabudnime, že objavenie vrások je prirodzeným javom starnutia ľudskej pokožky a u každého človeka sa to prejaví inakším spôsobom.

Vieme sami z bežného života, že správna životospráva je najlepšia a najlacnejšia vrásky na krkumetóda v boji proti vráskam. Tu si pripomeňme prísun dostatočného množstva tekutín, vitamínov do organizmu. Nenechajme si telo dehydratovať. Doprajme si dlhý spánok a nezdržujme sa na slnku prehnane dlho. Vždy začneme vrásky odstraňovať prirodzeným spôsobom. Pravidelne sa starajme o svoju pleť a tu už môžeme použiť aj kvalitné kozmetické prípravky. Naučme sa riadne, aké sú zásady starostlivosti o pleť.

Vrásky sa objavujú hlavne na tvári okolo očí, medzi obočím a voláme ich vrásky hnevu, ďalej aj v oblasti krku a voláme ich vrásky na krku. Priznajme si, že to nevyzerá veľmi pekne.

Aké sú hlavné zásady odstraňovania nežiadaných vrások v oblasti krku?

Najprv sa snažme držať hlavu vzpriamene, stále sklonená hlava môže byť príčinou vzniku vrások. Pri starostlivosti o pleť nezabudnite ani na oblasť krku, ktorú riadne očistite a potom použite kvalitné hydratačné krémy. Denne precvičujte a masírujte oblasť  krku a dekoltu. V pravidelných intervaloch vykonajte aj píling pokožky.

Proti vráskam je najdôležitejšia prevencia a preto využime aj rôzne cviky tvárovej gymnastiky, ktoré slúžia  práve proti tvorbe týchto vrások. Pravidelným cvičením môžete dosiahnuť spomalenie celého procesu starnutia, čo je našim cieľom.