Hydratácia pleti predstavuje neodmysliteľnú súčasť starostlivosti o pleť. Voda je naším najvzácnejším elixírom pre život, je dôležitá tak pre celkový organizmus ako aj pre pleť samotnú. Vedeli ste, že až 10-20% pokožky je v zložení vody?

Nevyhnutná hydratácia pleti

Hydratácia pleti je nevyhnutnou záležitosťou pre každú z nás, s jej pravidelnou aplikáciou môžu začať už slečny po dvadsiatke. Môže ísť o vonkajšiu – pomocou krémov a kozmetiky ale aj o vnútornú – dostatočným prísunom tekutín a vybraných potravín. Najdôležitejšími partiami, na ktorých sa nedostatočná hydratácia dokáže prejaviť je pokožka na tvári a dekolte. V týchto častiach je pleť oveľa tenšia, citlivejšia a najčastejšie podlieha vysušovaniu. Je to z dôvodu, že nie je chránená. Či už je to mráz, zima, vietor, alebo slnko, chlór či klimatizácia, nedostatočná ochrana pokožky dokáže spôsobiť nepríjemné vysušovanie a s tým spojené začervenanie a svrbanie.

Prečo je hydratácia dôležitá?

Pri otázke prečo je hydratácia dôležitá, je jednodznačnou odpoveďou udržanie prirodzeného obsahu vody v pokožke. To znamená pri nadmernom vysúšaní ju dopĺňať o to intenzívnejšie, pri menšom vysúšaní je najlepší jej pravidelný prísun. Hydratovaná pleť je odolnejšia voči vonkajším vplyvom a nepodlieha tak rýchlo starnutiu a tvorbe vrások ako pleť suchá. Zachovajte si teda mladosť dostatočnou hydratáciou! Ak k tomu pridáte cviky, ktoré ponúka tvárová gymnastika, účinok budete mať zaručený.

Pravidelný prísun tekutín, najlepšie čistej alebo minerálnej vody je zásadou číslo jeden. hydratácia pletiPotom prichádzajú na rad hydratačné krémy a krémy s obsahom kyseliny hyalurónovej. Pri nich je dôležité zvoliť ten správny typ podľa druhu vašej pokožky. Väčšinou sú určené na suchú, zmiešanú, normálnu alebo mastnú pleť. Na suchšiu pokožku sú krémy intenzívnejšie a mastnejšie, na mastnú pleť sú zasa v odľahčenej podobe. Najúčinnejším časom na hydratáciu pokožky pomocou krémov je noc, kedy sa koža regeneruje. Dostatočná hydratácia, s ktorou sa môže začať už po dvadsiatich rokoch, má za následok spomalenie tvorby vrások.

Nezabúdajte zavlažovať pokožku dostatočným množstvom tekutín. Kofeínové či sladené nápoje sa však nerátajú. Okrem vody dokážete doplniť stratenú vlhkosť aj šťavnatým ovocím a zeleninou. Výborná a účinná je kokosová voda.