Dvojitá brada sa vyskytuje u mnohých ľudí. . Vyskytuje sa ojedinele aj u ľudí, ktorí majú štíhlu postavu. Vo väčšine prípadov je dvojitá brada sprievodným znakom nadváhy a guľatej tváre. Príčiny vzniku dvojitej brady môžu byť dedičné  alebo je to prirodzený jav starnutia organizmu. Samozrejme  dôležitú úlohu hrá samotný organizmus  a jeho vlastnosti sú u každého individuálne.. Pod starnutím rozumieme najmä stratu pružnosti a ovísanie svalov a pokožky. Takýmto spôsobom sa tvorí aj dvojitá brada v prípade, keď ochabuje dvojbruškový sval, ak máme tendenciu aj ukladať tuk v týchto miestach, vzniká dvojitá brada.

Ako odstrániť dvojitú bradu?

Dôležitú rolu tu zohráva správna životospráva. Ak si nevieme poradiť sami, určite treba vyhľadať odborníka a výživového poradcu. Upraví nám jedálniček a pitný režim, upravíme si váhu, zbavíme sa nadbytočných kilogramov, doplníme živiny, upravíme pitný režim. Je to skvelý „refresh“ aj pre našu pokožku. Okrem toho si ju nezabudnime chrániť aj pred slnkom a nevynechajme čistenie a hydratáciu pleti zvonku.  Na to slúžia kvalitné hydratačné krémy.

Aby sme boli zdravší a krajší musíme sa aj viac pohybovať. To má dobrý vplyv na metabolizmus. Výmena látok je dôkladnejšia aj rýchlejšia. Samotný človek je vitálnejší, má plno elánu, je spokojnejší sám so sebou a je odolnejší aj proti stresu. Tento elixír, pohyb je hnacím motorom človeka počas celého  života. Pohyb napomáha pri chudnutí a tým aj pri odstraňovaní dvojitej brady.

Tvárová gymnastika s pomocou cvikov tvárového svalstva precvičuje všetky partie tváre, každý jeden sval. Vďaku pohybu svalov sa rozprúdi lymfa,  urýchli látkovú výmenu v celom organizme a tuk sa postupne vytráca na namáhaných miestach cvičením. Pokožka sa napne a vracia sa do nej pružnosť. Dvojitá brada postupne mizne. Cviky treba precvičovať pravidelne. Podrobnejšie o tom môžete čítať tu http://tvarovajoga.sk/