Píling je dôležitým krokom v starostlivosti o pleť, ktorý však dámy často vynechávajú. Predstavuje však proces, pomocou ktorého dochádza k eliminácii starých, odumretých buniek na povrchu kože. Napomája pleť čistiť, zjemniť vďaka čomu následne maximalizuje efekt použitia sér, masiek či  výživných krémov. Pleť sa nielen vyživuje ale aj výborne hydratuje.

Je však nutné myslieť na to, že nie každej pleti vyhovuje píling. Napríklad začervenaná pokožka, exémne prejavy, príliš mladá alebo aknózna pleť nie sú pre pílingové procesy vhodné. Vyhnite sa mu aj v prípade, ak máte problém s praskaním cievok alebo máte extrémne suchú a citlivú pokožku.

Z časového hľadiska sa doporučuje aplikácia pílingu jedenkrát za týždeň. Jeho príliš časté aplikovanie nie je potrebné a mohlo by skôr uškodiť ako pomôcť.

Vďaka pílingu sa stane vaša pleť pružná, žiarivá, svieža so zdravým nádychom.

Čo vlastne píling predstavuje?

Súčasťou pílingov či pílingových krémov sú malé čiastočky piesku, ryžová, kokosová či mandľová drť, píling z hroznových jadierok, z kávy, z marhuľových jadierok, ktoré mechanickou aplikáciou a masírovaním pleť obrusujú a zbavujú ju odumretých buniek.

Píling môžeme použiť nielen na tvár ale aj na celé telo. Pokožku na tele dokážu patrične prekrviť a pripraviť ju na ďaľšie ošetrenie výživným krémom alebo olejom. Pravidelný píling si žiadajú určité partie tela ako sú päty a lakte.

Ako správne aplikovať píling?

Na navlhčenú pokožku aplikujte menšie množstvo  pílingového krému, ktorý  jemne vmasírujte krúživými pohybmi po dobu dvoch až troch minút. Nechajte ešte 2-3 minútky pôsobiť a zmyte  vlažnou vodou. Pokožku jemne vysušte a aplikujte výživný krém alebo olej.

Domáce pílingové masky

Tu je  zopár tipov na výrobu domácich pílingových masiek, pri ktorých máte istotu prírodného charakteru bez použitia akýchkoľvek chemických prísad.

  1. Ovsené vločky – podrvte si ich a premiešajte s bielym jogurtom. Biely jogurt môžete nahradiť aj prírodným olejom.
  2. Káva – kávová usadenina zmiešaná s prírodným olejom (ako mandľovým i olivovým) a lyžičkou trstinového cukru.

Med – med ako vzácna prírodná surovina je častokrát súčasťou aj výživových masiek. Ak ho použijete skryštalizovaný, máte dokonalý prírodný píling.