Tmavé kruhy pod očami sú také výrazné, že si ich každý človek hneď všimne. Tieto spomínané opuchnuté kruhy pod očami patria medzi problémy, ktoré sa objavujú na tvári pomerne často. Poznáme veľa príčin, z ktorých naše problémy vznikajú, ale existujú aj prostriedky na ich odstránenie.

Bežný opuch okolo očí spôsobuje takzvaný edém, čo znamená nadmerné hromadenie tekutín v koži okolo očí. Príčiny toho edému sú rôznorodé, skúsme ich objasniť. Pokiaľ nepoznáme hlavné príčiny vzniku opuchov okolo očí nesnažme sa ich ani odstraňovať. Diagnóza je tu veľmi dôležitá.

K tmavým kruhom pod očami dochádza z príčin:

–          Nedodržiavania zásad správnej životosprávy ako zdravý a dostatočný spánok, prísun tekutín a vitamínov do organizmu

–          Nadmerného používania soli , ktorá viaže v tele veľa vody

–          Prirodzeného starnutia organizmu

–          Alergií, kedy môže vzniknúť zápal a opuch

–          Stresu a plaču

–          Dedičných rysov  predkov

Na základe týchto poznatkov vidíme, že jav opuchov očí je aký všestranný. Keď tento jav majú aj rodičia môžeme byť istý, že sme to zdedili po nich a nám môže pomôcť jedine kozmetický chirurg. V takom prípade  váš problém riešte  len s lekárom.

Ostatné príčiny vzniku kruhov pod očami riešme logickým postupom tak, že dodržujme zásady správnej životosprávy, zredukujme prísun soli do tela, vyhýbajme sa stresu a plaču. Proti prirodzenému starnutiu používajme kozmetické prípravky ako hydratačné krémy, séra , náplaste  a iné prostriedky.

Pred používaním hydratačných krémov alebo inej kozmetiky urobme dokonalé vyčistenie pleti, pretože po odstránení nečistôt a mastnôt z pokožky liečivé účinky krémov sa skôr dostanú do pokožky. Čistenie pleti vykonajte aspoň dvakrát denne a to ráno aj večer.

Na omladzovanie tela využívajme okrem kozmetiky aj pohyb tela. V našom prípade ten pohyb znamená cviky tvárovej gymnastiky na precvičenie svalstva tváre, kde dochádza k prekrveniu mimiky tváre a opuchy a vrásky postupne nám zmiznú. Tie cviky pôsobia aj preventívne.

Dúfame, že tmavé kruhy pod očami vás už nebudú strašiť a vyzbrojený s vedomosťami sa skôr ubránite.