Každý z nás by chcel mať krásnu pleť, ale samozrejme, že to vždy nie je možné. Môžu zato dôvody dedičné, pokročilý vek, rôzne kožné choroby, nedostatok vitamínov, čiže nesprávne stravovanie, zlý pitný režim a životný štýl, alebo aj zanedbanie starostlivosti o pleť.

Vitamínová kúra je veľmi dôležitá pre zdravú pleť v každom veku a to aj pre ženy, tak aj pre mužov. Vitamíny dokážu urobiť s pleťou zázraky, len treba poznať ich účinky, a kde v akej potravine sa nachádzajú, a ako sa prejavia ich účinky. Túto starostlivosť môžeme nazvať starostlivosťou zvnútra a do oblasti starostlivosti o pleť  zvonka môžeme zaradiť rôzne lekárske zákroky, alebo používanie kozmetických prípravkov so zameraním väčšinou na hydratáciu a čistenie pleti. Blahodárne na Vašu pleť pôsobí aj tvárová gymnastika.

Starostlivosť o pleť zvnútra

Vitamín A spevňuje pokožku a obnovuje tkanivo a pomáha aj vyhladiť vrásky. Okrem toho ešte odstraňuje odumreté bunky. Nachádza sa v mrkve, paprike, špenáte, vajíčku atď.

Nedostatok vitamínov, ako je napríklad vitamín B2, alebo riboflavín súvisí s dehydratáciou pleti, preto okrem doplnenia tekutiny do organizmu jedzme orechy, strukoviny alebo vajíčka.

Vitamínov je veľa, je ich deväť, ktoré sú pre nás dôležité. Spomeňme si ešte vitamín C, takzvaná kyselina askorbová, ktorá posilňuje imunitu a látkovú výmenu pokožky. Zabraňuje aj výskytu hnedých škvŕn na pokožke. Nachádza sa v kyslej kapuste, paprike, brokolici a v citrusových plodoch.

Starostlivosť o pleť zvonku

Podľa druhu pleti, ktorá môže byť mastná, suchá, citlivá, alebo inak problematická si vyberajte druh kozmetických prípravkov na zabezpečenie starostlivosti o pokožke.pleť Pri starostlivosti o pleť pre všetky vekové kategórie je postup rovnaký. Začíname vždy odlíčením a čistením pleti. Len dobre vyčistená môže dobre regenerovať a prijímať účinné látky.

Pri hydratácii pleti posilňujeme pokožku ako aj zadržiavať tekutinu, ktorú obsahujú hydratačné krémy. Najznámejšou zložkou týchto krémov je kyselina hyalurónová.

Ochrana pokožky pred UV žiarením zahrňuje používanie kozmetických prípravkov odolné voči UV žiareniu a chráni pokožku pred spálením a vysúšaním.