Kyselina hyalurónová je dnes veľmi diskutovanou témou. O kyseline hyalurónovej už počuli všetky ženy, poznajú aj ostatní ľudia zrejme z lexikónov alebo aj z internetu. Táto kyselina bola objavená v roku 1934 a zistilo sa, že telo človeka produkuje asi 15g. V ľudskom organizme sa kyselina hyaluronová nachádza v tekutinách, v očiach, kĺboch, pokožke a pomáha odstraňovať odpad z buniek. Vekom človeka celková hmotnosť tejto látky po 40ke klesne asi na polovicu. Prečo je pre nás táto látka zaujímavá?

Pri objavení sa zistilo, že táto kyselina viaže vodu, čiže je hygroskopická a hydratuje pokožku. Z tohto dôvodu je jasné, že aké môže mať využitie v kozmetike a farmaceutickom priemysle.

Kyselina hyalurónová: aké sú jej účinky?

Koža obaľuje ľudské telo a tvorí zhruba 15 percent hmotnosti. kyselina hyalurónováKyselina hyalurónová a kolagén sa nachádzajú v pokožke a tvoria jej základné prvky. Tieto dve látky spolupracujú a hygroskopická kyselina hyalurónová udržuje kolagén vlhký a elastický. Z tohto dôvodu je ideálna pre hydratáciu pleti, čo je veľmi dôležité pre hladkú a elastickú pleť. So starnutím je menej kyseliny a koža vysychá, objavia sa vrásky.

V tomto momente môžeme začať hovoriť o využívaní účinkov spomínanej kyseliny hyalurónovej pre kozmetické účely. Vyrába sa formou gélov, krémov, ampuliek na injekcie, ale robia sa aj kvalitné séra. Pomáha stimulovať aj tvorbu kolagénu, a s tým spomaľuje celý proces starnutia, čo je najväčší prínos tejto látky.

Napriek kvalitným výrobkom musíme konštatovať, že kyselina hyalurónová má len dočasný účinok zhruba na jeden mesiac, a potom sa proces musí zopakovať.

Sú aj iné možnosti odstránenia vrások?

Odpoveď je áno. Máme tu k dispozícii široký súbor cvikov tvárovej gymnastiky, kde pomocou cvikov sa precvičujú rôzne partie tváre, pokožka sa prekrvuje, svaly sa stanú pevnejším, a to vedie k postupnému vyhladeniu vrások. Pravidelným cvičením týchto cvikov, ktoré pôsobia preventívne získame spoľahlivý prostriedok proti vráskam.