Vrásky sú nepríjemným sprievodným javom starnutia pokožky. Dnešný uponáhľaný svet kladie veľké nároky na udržanie príjemného vzhľadu tváre ženy. Každá by chcela vyzerať príjemne bez vrások, ale vieme, že to nie je vždy jednoduché. Máme k dispozícii niekoľko možnosti na odstránenie vrások z tváre a to s využitím kozmetického a farmaceutického priemyslu, plastickej chirurgie, alebo s využitím nových metód tvárovej jogy.

Vrásky môžeme odstrániť pomocou botulotoxínu, známy ako botox. Je to klobásový jed a používa sa v kozmetickom a farmaceutickom priemysle, kde vpichovaním pod kožu na tvári sa vyhladzujú vrásky tak, že botox spôsobí paralýzu svalu a vrásku vyplní. Samozrejme táto metóda nie je prirodzená a môže mať aj negatívne účinky. Botox pôsobí len na krátku dobu a vrásky sa objavia znovu. Takýto zákrok stojí aj nemalé peniaze, nehovoriac o plastickej chirurgii.

Vrásky: ako proti nim bojovať?

Ktorá metóda je lepšia a ako pokračovať v boji proti vráskam? Určite ste už  počuli vráskyo vráske hnevu, o vráskach medzi obočím, ktoré trápia veľa žien aj mužov. Vznikajú nadmerným mračením, žmurkaním a krčením čela pri sústredení sa na určitú činnosť. Na odstránenie  a zabránenie vzniku vrások sa najlepšie využívajú cviky tvárovej jogy. O čo tu ide? Tvárová joga pomocou cvikov tvárovej gymnastiky predstavuje komplex cvikov na trénovanie svalov tváre, kde každý sval je precvičený a tak sa tvár lepšie prekrvuje. Pravidelným cvičením sa svaly otužia, napnú sa a vrásky jednoducho postupne miznú pomocou regeneračného procesu.

Ako sme to pochopili tvárová gymnastika pôsobí preventívne a preto čím skôr začneme cvičiť, tým lepšie výsledky budeme mať.  V boji proti vráskam okrem spomínaných praktík samozrejme sú aj iné možnosti, ako starostlivosť o pleť, masáž tváre a čela a používanie náplaste  na vrásky.

Boj proti vráskam berme ako veľkú výzvu. S využitím cvikov tvárovej gymnastiky a modernými kozmetickými prípravkami posilnené  veľkou dávkou odhodlanosti sa nám tento boj  určite podarí vyhrať.