Popri starostlivosti o pleť často zabúdame na úpravu obočia a na rôzne iné partie tváre okolo očí. Krásna vyhladená tvár bez vrások a pekne nalíčená pôsobí veľmi esteticky, ale… Zarastené, neupravené obočie, alebo neesteticky upravené celkový dojem riadne pokazí. Pri úprave obočia nezabúdajme ani na mihalnice, a čo ešte s tým súvisí a to tmavé kruhy pod očami. Obočie patrí pri starostlivosti o tvár medzi najdôležitejšie úkony.

Obočie je základným pilierom ženskej krásy, ale napriek tomu veľa žien ho zanedbáva. Zapamätajme si, že musí byť stále upravené. Obyčajné prirodzené sa už nenosí.

Obočie a zásady jeho úpravy

Prvý najdôležitejší krok je vyznačenie tvaru obočia, kde je dôležitá dĺžka a zaoblenie obočia. Potom môžeme začať upravovať pomocou pinzety. Chĺpky, ktoré nepadajú do vyznačeného tvaru jednoducho ráznym ťahom odstránime až do konca obočia. Výhoda je husté obočie, ktoré sa veľmi dobre upravuje, naopak riedke v miestach, kde je málo chĺpkov musia dorásť, ale to trvá aj niekoľko týždňov. Podľa dnešného trendu obočie pri nose je hrubšie a postupne sa zužuje, a tak vytvára jeden harmonický celok.

Nestačí sa uspokojiť s dobrou prácou, ale jej výsledky sa musia udržiavať, preto týždenne aspoň dvakrát pretrhávajme znova obočie.obočie

Po úprave obočia nám zostáva ešte jeho namaľovanie. Miesto ceruzky používajme radšej plochý štetec a hnedý farebný odtieň. Pri maľovaní začneme na hrubšom konci obočia a postupne pokračujme smerom k nosu.

Pojem kruhy pod očami úzko súvisí s tématikou o ktorej tu píšeme. Príčiny toho javu sú známe a môže to vyvolať únava, dehydratácia pokožky, nedostatok spánku, dedičné javy alebo aj starnutie. Tmavé kruhy pod očami môžeme odstrániť tak, že veľkú pozornosť venujeme hydratácii pleti a to dodržiavaním pitného režimu alebo používaním krémov a masiek. Doprajme si dostatok odpočinku a spánku, upravme si životný štýl, stravujme racionálne.

Pri starostlivosti o pleť a jej hydratácii využime všetky dostupné prostriedky, pretože táto problematika sa dá zvládnuť len so spájaním všetkých vedomostí.