Môžeme konštatovať, že líčenie je súčasťou každodenného života skoro každej ženy. Samozrejme, že prístup u každej ženy je iný k tejto problematike. Niekomu stačí len pár minút na líčenie, niekto sa zasa venuje tejto činnosti oveľa dlhšiu dobu. Poznáme veľa druhov líčenia, ale predtým ešte niekoľko myšlienok o tom, čo všetko tomu musí predchádzať.

Každý človek má inú pleť a k tomu aj iné starosti. Vieme, že pokožka sa často dehydratuje, objavia sa na nej vrásky, objavia sa tmavé kruhy pod očami, alebo sú aj iné kožné ochorenia, ktoré nás deprimujú. Tou cestou sme už prešli, poznáme nástrahy a vieme sa im ubrániť. K tomu máme k dispozícii rôzne hydratačné krémy, správnu životosprávu, v krajnom prípade aj lekársky zákrok. Proti vráskam je snáď najlepšia prevencia formou cvikov, ktoré ponúka tvárová gymnastika.

Jednoduché denné líčenie

Pri aplikácii tohto líčenia musí ženská kabelka obsahovať púder, krycí krém na korektor, ceruzku v neutrálnej farbe, rúž, balzam, alebo lesk na pery a maskaru. Pred líčením je dôležité pleť riadne očistiť a riadne natrieť s hydratačným krémom. Po vstrebávaní krému pristúpime k zjednoteniu pleti pomocou krycieho krému, ktorý nanášajte len v tenkej vrstve a pritom použite štetec a hubku.líčenie

Ďalším krokom je fixácia, kde použite púder, ktorý zabráni tomu, aby krycí krém sa uvoľnil z pokožky. Tým zabezpečíme, že líčenie vydrží oveľa dlhšie.

Ďalším krokom je úprava očí, ako aj obočia. Pomocou multifunkčnej ceruzky hnedej farby zvýrazníme a vytvarujeme obočie, a na hornom viečku nenápadná linka zabezpečí dojem väčších očí a hustejších mihalníc. Pri úprave očí používajte pri dennom líčení len nenápadné farby a zachovajte dojem prirodzenosti.

Posledným krokom líčenia sú pery. Tu chceme tiež použiť len nenápadné farby, ako malinová, marhuľová, alebo ružová. Malé množstvo lesku na pery len v jemnej farbe môžete použiť ako rozjasňovač.

Veríme, že tento krátky návod na líčenie Vás bude inšpirovať.