Pravidelné čistenie pleti vykonávame dvakrát denne a to ráno a večer s cieľom odstrániť  špinu z pokožky, vyčistiť upchaté póry,  mastnoty a tiež odstrániť mejkap z tváre. Najdôležitejšie  je večerné čistenie pleti z dôvodu, že po dôkladnom vyčistení pokožka má do rána dostatok času na regeneráciu.

Na čistenie použite len prostriedky na to určené a podľa druhu pleti, aby ste si nevybrali zle. Nevhodný krém pre vašu pleť môže mať aj negatívne účinky. Po odstránení nečistôt a mejkapu pokožka je ráno pripravená na príjem hydratačného krému s obsahom kyseliny hyalurónovej, ktorá má veľmi dobré účinky na odstránenie vrások. A nám hlavne ide o to.

Pri odstraňovaní vrások nám pomáhajú aj cviky, ktoré ponúka tvárová gymnastika.

čistenie pleti

Taktiež sa v dnešnej dobe veľká pozornosť venuje vráskam. Vráska hnevu sa nachádza na čele medzi obočiami a preto ju voláme aj ako vrásky medzi obočím. Vrásky nám robia starosti, ale v dnešnej dobe už dávno poznáme ako sa s nimi vyrovnať.

V rámci starostlivosti o pleť odstraňujeme aj vrásku hnevu s rôznymi metódami.  Najprv musíme zabrániť príčinám vzniku a v tomto prípade to znamená, že čelom nesmieme mračiť, žmúriť a podobne. Na pokožku veľmi zle vplýva aj slnečné žiarenie, vysúša ju, preto použime opaľovacie krémy a nosme slnečné okuliare.

Pri odstraňovaní vrások najlepšie využívať cviky tvárovej gymnastiky, ktoré pravidelným cvičením prirodzeným spôsobom pomáhajú vrásky vyhladiť.

Použime aj hydratačné krémy, ale až po dôkladnom vyčistení pleti. Najlepšie sú krémy s obsahom kyseliny hyalurónovej.