Tvárová gymnastika

Čo to je tvárová gymnastika? Je to súbor cvičení tvárového svalstva na odstránenie nežiadúcich príznakov  starnutia. Cviky tvárovej gymnastiky pôsobia na svalstvo a pokožky prirodzeným spôsobom, prekrvujú tkanivo, zrýchľujú  metabolizmus a zabezpečia aj rýchlejší prísun živín do buniek. Svalstvo sa spevní a pokožka sa viac napne a vyhladí sa. Pokiaľ začnete zaraďovať tieto cviky už okolo 25 – teho roku života zamedzíte tvorbe vrások a oddialite stanutie.

Tvárová gymnastika a jej cviky prirodzeným spôsobom chránia tvár proti tvorbe vrások bez vedľajších účinkov na zdraví. Oproti tomu invazívne metódy ako plastická chirurgia a jej zákroky sú bolestivé a nemajú  dlhodobý účinok. Injekcie botulotoxínu  môžu vyvolať nežiadúce vedľajšie účinky. Tvárová gymnastika a jej cviky patria medzi neinvazívne metódy. Sem  patrí aj správna životospráva a pravidelný prísun tekutín do organizmu,  starostlivosť o pleť, hydratácia pleti pomocou  kozmetických prípravkov. Taktiež v rámci nášho portólia ponúkame kurzy tvárovej jogy.

Príznaky  starnutia sa na začiatku prejavujú na tvári  v podobe ochabnutej pleti a svalov. Neskôr alebo aj zároveň s tým sa  vytvárajú vrásky. Samozrejme prirodzené starnutie nemá nič spoločné so zdravím, skôr ho vnímajú ženy ako  nedostatok  ženskej krásy. Tiež závisí aj od toho čo dedíme a nesieme si od našich rodičov.

Nedostatky, ktoré zväčša ao prvé pozorujeme sú spôsobené aj našou nadmernou mimikou a to –  medzi obočím takzvané vrásky hnevu,   môžu to byť aj vrásky na krku,  kruhy pod očami a dvojitá brada. Prečo vzniká dvojitá brada?  Hlavnou príčinou vzniku dvojitej brady je ovisnutie a ochabnutie svalstva a následne kože.  Tiež sa tu môže ukladať tuk a napomáha vzniku dvojitej brady.

Ako sa jej môžeme zbaviť? Najskôr začnime s  úpravou stravy, jedzme len zdravé jedlá bez masti, cukru a soli. Pime veľa tekutín a hydratujme pokožku pomocou kozmetických prípravkov. Vyskúšajme účinky masáží a stimulujme lymfu. Veľa sa pohybujme a pravidelne zaraďme aj  cviky tvárovej gymnastiky, ktoré sú najúčinnejšie v tejto oblasti. Cvičte cviky na bradu a a krk.