Všimli ste si, že sa v ženských časopisoch v rubrike krása a životný štýl  stále viac píše o prirodzenej metóde omladenia tváre, odstránení vrások z tváre? Táto metóda sa volá tvárová joga a jej súčasťou je na Slovensku známa tvárová gymnastika. Mnohé ženy zápasia s rôznymi problémami na tvári, či už je to  hydratácia, kolagén a podpora tvorby, kruhy pod očami, ovisnuté horné viečka, pleť, ísť na botulotoxín alebo skúsiť tvárovú gymnastiku, aký zvoliť píling, čo na vrásky aj vráska hnevu vie celkom potrápiť, čistenie pleti – ako a čím?, výživa, zdravá životospráva. Tieto témy sú podrobnejšie rozobraté v článkoch na  http://tvarovajoga.sk/

A ako si teda udržať mladistvosť a krásu  v každom veku na úrovni nielen s využitím poznatkov vedy ale aj skúseností  z každodenného života.

Okolo 25-teho roku života sa začínajú vytvárať prvé mimické vrásky, naše telo znižuje produkciu kolagénu a elastínu, začíname starnúť. Dôležitá je prevencia, pričom účinnou ochranou a prirodzenou metódou sú cviky  tvárovej gymnastiky, ktoré udržiavajú tvárové svalstvo v dobrej kondícii. Ako to funguje sa dočítate  na stránke  http://tvarovajoga.sk/ebooky/

Každý z nás má individuálnu konštitúciu a tiež aj pleť máme inú. Najčastejšie rozoznávame typy pokožky:normálnu, suchú, mastnú a zmiešanú pleť. Starostlivosť o pleť preto prispôsobujeme typu pleti. V rámci našich aktivít taktiež poskytujeme kurzy tvárovej jogy.

Niektoré ženy preferujú a využívajú na  odstraňovanie vrások namiesto cvikov tvárovej gymnastiky skôr invazívne  metódy. Medzi ne patria zásahy plastického chirurga či rôzne výplne, botoxové injekcie a pod.. Tento spôsob riešenia problému býva nielen  bolestivý, ale aj dočasný a finančne náročný. Je preto lepšie ostať pri  pri cvikoch tvárového svalstva.

Pri ochrane pokožky hrá dôležitú úlohu aj starostlivosť o pleť, využitím kvalitných  kozmetických prípravkov na báze prírodných prostriedkov či liečivých rastlín. Nevyhnutným krokom je  čistenie pleti pomocou čistiaceho séra, alebo emulzie na odstránenie  nečistôt z pokožky. Potom je dôležité pokožku vyživiť a hydratovať, skvelé sú krémy lebo oleje s kyseliny hyalurónovejkolagénu.

V neposlednom rade ne nutné dbať na  na správnu životosprávu. Zdravo sa stravovať, dbať na hydratáciu a pitný režim, vyhnúť sa alkoholu a cigaretám, na slniečku používať UV filter a nezabúdať na pohyb na čerstvom vzduchu.

Účinky z cvičenia tvárovej gymnastiky, starostlivosť o pleť a naše zdravie, vás určite potešia pri pohľade do zrkadla.